امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019


خانه صنعت معدن تجارتنمایشگاه بین المللی ماشین آلات راه سازی معدنی و عمران

نمایشگاه رنگ و رزین و صنایع وابسته

 

بیمه

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.farshim.com

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.farshim.com

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.farshim.com

فرم های انتخاب واحدهای نمونه

01

02

03

04

تفاهم نامه با درمانگاه سینوهه

sinoheh banner

فرمهای مربوط به همایش و نشریه

download icon

qq21

qq22

salamat gostar

qq25

 otagh bazarganiمهندس شاپور قنبری بعنوان رییس هیات مدیره و مدیر عامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی فارس معرفی شد

P1110740

مهندس شاپور قنبري  بعنوان رييس هيات مديره و مدير عامل جديد شركت شهركهاي صنعتي فارس معرفي شد

در مراسمي كه با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدير عامل سازمان  سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران ،معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استاندار فارس ، جمعي از مسولان استان فارس وبرخي مديران  سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و همچنين شماري از صنعتگران استان فارس  برگزار شد با قدرداني از علي صداقت پور مدير عامل سابق شركت شهركهاي صنعتي فارس ،با حكم وزير صنعت ،معدن و تجارت شاپور قنبري بعنوان رئيس هيات مديره  و مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي فارس معرفي شد

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدير عامل سازمان  سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در اين مراسم گفت: با توجه به اينكه شركت هاي شهرك هاي صنعتي مبتني بر درآمد و هزينه هستند در سال 95 هيچ يك از قراردادهاي متعلق به اين شركت ها از طريق استعلام قابل واگذاري نيست بلكه همه قراردادها تجميع و در قالب مناقصه واگذار خواهد شد.
مهندس  علي يزداني افزود:خُرد كردن پروژه ها يعني آسيب رساندن به عمران شهرك ها،افزايش قيمت تمام شده و كاهش نظارت بر اجراي پروژه ها.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: براي ارتقاي سلامت اداري، همه پروژه هاي اجرا شده در سال 94 در شهرك هاي صنعتي كشور از نظر كمي و كيفي بازرسي مي شوند.
يزداني اظهار كرد: اين موضوع نشانه عدم صحت اجراي اين پروژه ها نيست بلكه حاكي از اعمال نظارت عاليه به عنوان سازمان مركزي بر اجراي پروژه هايي است كه بيش از 10 هزار ميليارد ريال از منابع كشور در اين راه هزينه شده است.
وي  در بخش ديگري از مطالب خود گفت: تكريم ارباب رجوع و صنعتگران از ماموريت هاي مهم شركت هاي شهرك هاي صنعتي در سراسر كشور است و بدان معناست كه آنها را به محاكم قضايي نكشانيم و از همه ظرفيت ها براي حل مشكلات اين سرمايه گذاران بهره گيريم.
يزداني ادامه داد: ارجاع سرمايه گذار به هيات هاي داوري و سپردن آنها به محاكم قضايي مغاير با حركت در مسير توسعه صنعتي كشور است.
اين مقام مسئول با اشاره به نامگذاري سال 95 به نام 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' گفت: همه ويژگي هايي كه براي مقاوم سازي اقتصاد و عزت كشور لازم است در سياست هاي اقتصاد مقاومتي گنجانده شده است و تامين كننده ديدگاه هاي همه افراد با نگرش هاي مختلف سياسي و ارزشي است.
وي اظهار كرد: در سال 95 حتي يك روز فرصت براي ادامه خدمت و حل مشكلات مردم را نبايد از دست دهيم.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدير عامل سازمان  سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران با بیان اینکه بیش از ۹ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کشور وجود دارد، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این واحدها در سال جاری باید روزی ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگردد.
یزدانی ، با بیان اینکه 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد و 2 هزار واحد صنعتی نیمه فعال در کشور وجود دارد که باید با عزم جدی همه دستگاه‌ها به چرخه تولید بازگردد اظهار داشت: اگر بخواهیم در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده این واحدها را راه‌اندازی کنیم باید هر روز مشکلات 50 واحد برطرف شود.
 
وی با تاکید بر استفاده حداکثری از منابع صندوق‌های ملی به ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از بیش از 87 هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در کشور بیش از  37 هزار واحد در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند افزود: توسعه صنایع کوچک و خوشه‌های صنعتی باید در تمام استان‌ها به ویژه استان فارس مورد توجه مدیران صنعتی باشد.
يزداني در ادامه با قدرداني از تلاشهاي حدود 4 ساله علي صداقت پور مدير عامل پيشين  و معرفي شاپور قنبري بعنوان مدير عامل جديد شركت شهركهاي صنعتي فارس به سوابق و تجربيات مديريتي مدير عامل جديد اشاره كرد و گفت:مهندس قنبري فردي جامع ، مطلع و آشنا به ماموريتهاي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي در حوزه هاي زير ساختي و حمايت از صنايع كوچك  است و با پشتوانه تجربه موثر در اين عرصه منشا تحول خواهد بود
وي  تاكيد كرد: استان فارس بايد از حالت هاي گذشته خارج شود و سرعت بيشتري براي رسيدن به موفقيت هاي صنعتي داشته باشد.
 
يزداني  ادامه داد: به همين دليل تغيير مديريت در استان را مد نظر قرار داده ايم و امروز، شخصي مديريت شهرك هاي صنعتي فارس را بر عهده خواهد گرفت كه از گذشته تاكنون داراي پرونده درخشاني در اين مجموعه است.
 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينكه فارس داراي ۶۷ شهرك و ناحيه صنعتي است، تصريح كرد: در سالي كه بايد اقتصاد مقاومتي را در عمل به مردم نشان دهيم نبايد فرصت سوزي كنيم و همگان بايد تلاش بيش از گذشته داشته باشند.
 
وي افزود: بايد اقتصاد مقاومتي در عمل به مردم نشان داده شود به همين دليل بايد  صنايع راكد استان فارس  در شهرك هاي صنعتي فعال شوند و كارخانه ها با تمام ظرفيت كاركنند كه براي رسيدن به اين مهم رفع مشكلات لازم است.
 
يزداني  تاكيد كرد: شناسايي مشكلات صنايع موجود در شهرك هاي صنعتي بايد به يك اولويت تبديل شود و با كمك مسئولين استان آنها را رفع كنيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار فارس  نيز گفت: از شركت شهرك هاي صنعتي فارس در دوره جديد مديريت انتظار داريم كه بازسازي و احياي واحدهاي راكد و نيمه فعال را با شتاب بيشتري در دستور كار قرار دهند.
 
يدالله رحماني، اظهار داشت: بايد تلاش شود كه با بهره گيري از سياست هاي اقتصاد مقاومتي، از همه ظرفيت ها براي توسعه شهرك هاي صنعتي استفاده شود.
معاون استاندار فارس با اشاره به سفر اخير معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور به شيراز گفت: در اين سفر، استان فارس در اولويت برخورداري از تسهيلات و يارانه هاي پيش بيني شده براي فعال كردن واحدهاي توليدي نيمه فعال و راكد قرار گرفت.
رحماني ادامه داد: با هدف بهره گيري از نتايج اين تصميم، گزارشي از طرح هاي نيمه تمام و راكد استان فارس تهيه شده و آماده ارائه به سازمان مديريت و برنامه ريزي است.
وي، از مدير  عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي فارس خواست كه مسائل هر يك از واحدهاي مشكل دار احصا شود و در دستور كار كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد قرار گيرد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار فارس ادامه داد: اگر چه شهرك هاي صنعتي فارس از نظر زيرساخت ها در جايگاه دوم كشور قرار دارند، اما اين بدان معنا نيست كه مسائل و مشكلات همه واحدهاي توليدي در شهرك هاي صنعتي اين استان حل شده است.

مدير عامل جديد شركت شهركهاي صنعتي فارس نيز دراين مراسم با قدر داني از تلاشهاي علي صداقت پور مدير عامل پيشين و تشكر  از اعتماد مهندس يزداني و نيز استاندار فارس و نيز حمايتهاي آنان در سپردن اين مسؤليت به وي ، تعامل و همدلي بين دستگاههاي اجرايي و سرمايه گذاران را عامل مهم در توسعه صنعتي اعلام كرد و گفت:براي دستيابي به اشتغال پايدار و ايجاد ارزش افزوده بالا چاره اي جز توسعه صنعتي نداريم
مهندس شاپور قنبري كار  سرمايه گذاران و صنعتگران در شرايط فعلي را بعنوان  كاري جهادي برشمرد  و گفت: امروز صنعتگر فردي مقدس و كار او نوعي جهاد و از خودگذشتگي است بنابراين وظيفه خود ميدانيم با تمام وجود تمام تلاش خود را  در دو بخش توسعه و تكميل زير ساختها و نيز حمايتهاي نرم افزاري از صنايع مستقر در شهركهاي صنغتي فارس انجام دهيم
وي با بيان اينكه در بخش ايجاد شهركهاي صنعتي شاهد ايجاد زير ساختهاي متوازن در استان هستيم گفت:در بخش حمايت از صنايع مستقر  اقداماتي در حوزه هاي تامين منابع مالي و سرمايه اي با بهره گيري از ظرفيت صندوق حمايت از سرمايه گذاري صنايع كوچك براي تامين كسري  وثايق واحد هاي صنعتي  انجام خواهيم داد
مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي فارس با اشاره به تفاهم نامه اخير مدير عامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران با سازمان فرابورس براي ورود صنايع كوچك  به بازار سرمايه گفت:در اين زمينه نيز از اين ظرفيت براي حمايت از صنايع استفاده ميشود
قنبري بازاريابي براي واحد هاي صنعتي از طريق فراهم كردن زمينه حضور موثر آنها در نمايشگاههاي داخلي و بين المللي ،تشكيل كنسرسيوم هاي صادراتي ،ايجاد برند مشترك براي صنايع ،توسعه و گسترش خوشه هاي صنعتي را از ديگر برنامه هاي خود در حوزه حمايت از صنايع كوچك اعلام كرد
وي با تاكيد بر راه اندازي ،حمايت و پشتيباني از شركت هاي مديريت صادراتي با هدف تسهيل كردن امور صادرات واحد هاي صنعتي گفت: علاوه بر آن توسعه شبكه اي واحد هاي صنايع كوچك نيز  كه گامي مهم در تحقق اقتصاد مقاومتي است در اولويت ويژه  قرار دارد
مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي فارس همچنين با اشاره به تفاهم نامه سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران با بيمه ايران براي بيمه صنايع كوچك با هدف كاهش ريسك پذيري صنايع  گفت:دراين زمينه نيز از بيمع واحد هاي صنعتي حمايت ميكنيم
 
علي صداقت پور مدير عامل سابق شركت شهركهاي صنعتي فارس نيز با بيان اينكه در حال حاضر در 62 شهرك و ناحيه صنعتي در فارس با فراهم شدن زير ساختها واگذاري زمين به صنعتگران انجام مي شود گفت:عليرغم اقدامات انجام شده هنوز جاي كار زيادي در بخشهاي مختلف وجود دارد
وي با كسب طلب حلاليت از صنعتگران به خاصر كمبودها و قصور احتمالي در ارائه خدمات گفت:تا سرحد امكان و با بضاعت موجود  تلاش خود را براي رضايتمندي صنعتگران انجام داديم .
صداقت پوردر ادامه با اشاره به معرفي قنبري بعنوان مديرعامل جديد شركت ،به ويزگيهاي مديريتي و سوابق و تجربيات وي پرداخت و گفت:آقاي قنبري از جنس صنعت و شهركهاي صنعتي هستند و معتقدم با توانمندي و تخصصي كه در ايشان سراغ دارم فعاليتهاي موثري در شهركهاي صنعتي فارس انجام خواهند داد و اين مزيتي براي استان است كه بايد قدر آن را بدانيم و همه بايد كمك كنند تا مدير عامل جديد موفق باشند
در اين آيين، شاپور قنبري كه پيش از اين مديرعاملي شركت شهرك هاي صنعتي استان كرمانشاه را برعهده داشت، به عنوان رئيس هيات مديره و مديرعامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس معرفي و از خدمات علي صداقت پور مديرعامل پيشين اين شركت تقدير شد.
 
 
 
 

 


1394- 1404 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت فارس می باشد .